Ha elektronikus úton nyilatkozunk az adónkról, akkor annak a nyomtatványnak a részeként, elektronikusan is felajánlhatjuk adományunkat, ha ott nem tesszük meg, akkor utólag is intézhetjük, elektronikusan vagy levélben is. Borítékos beküldésre akkor is sor kerülhet, ha pl. a korábban beadott rendelkezésről kiderül, hogy érvénytelen.
Borítékban akkor adhatjuk le az adó 1 százalék rendelkezést, ha utólag, az adóbevallástól elkülönülten és papíron készítettük el. Ha a bevallásunkat a munkáltatónk készítette el, akkor a rendelkezést is neki kell leadnunk. Borítékba helyezve a dokumentumot, amelyre a kedvezményezettek nevét, számlaszámát és adó- vagy technikai számát írtuk rá, azt lezárva, a külsejére az adószámunkat kell ráírni. A boríték hátulján a ragasztást keresztezve kell elhelyeznünk aláírásunkat. A nevünket is ráírhatjuk, ez nem befolyásolja az érvényességet. A határidő lejárta előtt, elkülönülten, még akkor is beküldhetjük a rendelkezést, ha magát az adóbevallást már elpostáztuk. Ebben az esetben a fentiek szerint elkészített borítékot egy külső borítékba helyezve kell beküldeni az adóhatóság lakhelyünk szerinti illetékes szervének címére (ugyanoda, ahova az adóbevallásunkat küldtük).
Klikk ide: Adó 1% Kisokos!
Az egy százalékról való rendelkezést korábban egy az adóbevalláshoz csatolt külön borítékban, az erre a célra szolgáló adatlap kitöltésével lehetett megtenni. Tavaly óta már az adóbevallás részeként is leadhatjuk a rendelkezésünket. Így összesen hatféleképpen is nyilatkozhatunk 1+1%-unkról. Ha nyomtatványon adjuk be az adóbevallásunkat, akkor az ún. EGYSZA lapot kell kitöltenünk, ha ezt nem tesszük meg, akkor utólag, elektronikusan vagy külön borítékban is lehetséges, nyomtatványon. Adó 1 százalék boríték, NAV címzése
