
Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
A súlyos mozgássérültség, de ép értelmi képességek mellett klienseink beszédképtelenek, mert születéskor vagy később, betegség, ill. baleset során a beszédközpontot roncsoló, központi idegrendszeri károsodást szenvedtek. Beszédhiányuk következtében kialakuló kommunikációs problémáik jelentős része megoldható, ha augmentatív és alternatív, magyarul kiegészítő kommunikációs módszereket (rövidítve AAK) biztosítunk számukra, amelyek a lehetőségek szerint fejlesztik, ill. pótolják a kiesett beszédet. E gyógypedagógiai módszer tanulása, használata és széles körű alkalmazása a 2007. évi XCII. törvény hatálybalépése óta törvényben nevesített jog.
Diagnosztikai programunk keretei között összességében eddig több mint 800 beszédképtelen személyt vizsgáltunk meg és láttunk el tanáccsal. Meghatározó tevékenységi köreink a korai kommunikációfejlesztés, logopédia, mozgásfejlesztés, gyógypedagógiai fejlesztés (diszlexia, diszgráfia programok, korai számítógép használat, írás-, olvasáskészségek kialakítása), szociális készségfejlesztés, családgondozás, egészségügyi szolgáltatás, képzés, kutatás-fejlesztés és információáramoltatás. A szakemberek (gyógypedagógus, konduktor, gyógytornász, stb.) együtt, egyenrangú partnerként dolgoznak a sérültek fejlesztése érdekében.
Korosztályos programjaink:
- kb. kétéves kortól hét-nyolcéves korig a korai fejlesztés szabályai szerint foglalkozunk a súlyosan sérült gyermekekkel. A Játszócsoport célja a kommunikációs kíváncsiságuk felébresztése, a kommunikációra való motiváltság kialakítása. A program kimondott célja, hogy a gyermekeket felkészítsük az iskolára;
- hat-hétéves kortól fejlesztő felkészítés formájában folytatódik a rehabilitációs foglalkozás Sulibuli néven, a gyógypedagógiai munka mellett értelemszerűen mindig a megfelelő logopédiai, mozgásfejlesztési és pszichés ellátással;
- tizenhat éves kor fölött a komplex rehabilitációs program részeként folytatódik az oktatás, ekkor a hangsúly az írás, olvasás, anyanyelvi készségek fejlesztésére tevődik át. A munka középpontjában a számítógépes oktatás áll.
Valamennyi korcsoportban, a legkisebbektől kezdve, az oktatás szerves részét képezi a speciálisan adaptált számítógépek használatának megtanítása. E halmozottan sérült kliensek későbbi társadalmi integrációjának egyik legalapvetőbb feltétele a megfelelő géphasználat elsajátítása. Az AAK területén számos csoportmódszert, kommunikációs programot, és speciális játékokat fejlesztettünk ki. A fej- és szemegér kidolgozásában 2003 óta működünk együtt az ELTE NIPG Munkacsoportjával.
A Bliss Alapítvány részére az adó 1% felajánláshoz az adószám: 18005426-1-43
Adó 1 százalék kapcsán további információ: Bliss Alapítvány

Ne hagyja elveszni az "adóegyszázalék" forintokat, támogatása életeket menthet!