Adó 1% felajánlás Állatvédelemre! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06
A Befogadó Társadalomért Egyesület bemutatkozása: A Befogadó Társadalomért Egyesület 2009-ben jött létre. Közhasznú szervezetként általános céljaink közül a legalapvetőbbek: az esélyegyenlőség gyakorlati megvalósítása, szociális segítségnyújtás, az emberi és állampolgári jogok védelme, a gyermek- és fiatalkorúak támogatása. Tevékenységeink alapja a társadalmi-közösségi elkötelezettség, melyet gondos munkánk során folyamatosan szem előtt tartunk. Fontos számunkra, hogy egyesületünket megismertessük minél szélesebb körben (magánszemélyekkel, civil szervezetekkel, intézményekkel).
A Keleti Szivárvány Alapítvány bemutatkozása: A Keleti Szivárvány Alapítvány Szivárvány Támogató Szolgálata az egyenlő esélyekért és az esélyek egyenlőségéért tevékenykedik! Az alapítvány szolgáltatásai: érdekvédelmi feladatok ellátása, információnyújtás, szállító szolgáltatás, személyi segítés, szociális ügyintézés, tanácsadás, esetkezelés. Olyan személyeket támogatunk, akik úgy érzik mozgáskorlátozottsága, érzékszervi, mentális és értelmi sérülése miatt egyedül van, elesett, kitaszított, jogfosztott, de ezen változtatni akar.
A Zafír Alapítvány bemutatkozása: A Zafír Alapítvány 2002.01.30-án Tolnán kelt létesítő okirata alapján közhasznú szervezet. A Zafír Alapítvány átfogó célja a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének javítása települési, kistérségi és regionális szinten. A közhasznúsági törvényben megfogalmazott célok elérése érdekében az Alapítvány stratégiai elképzelési szerint elsődlegesen az alábbi tevékenységeket végzi: a humán erőforrás fejlesztése képzések, továbbképzések, tréningek által, különös tekintettel a hátrányos helyzetű csoportokra.
A Boldog Ceferino Alapítvány bemutatkozása: Alapvető feladatunkat a keresztény lelkületen és a katolikus cigánypasztorációs elveken keresztül történő társadalmi megbékélés előmozdításában látjuk. Ifjúsági találkozók és táborok szervezésével, egyházi témájú pályázatok kiírásával a fiatalokat kívánjuk megszólítani. Szemléletformáló projektjeinkkel az előítéleteket, a cigány és nem cigány népcsoportot elválasztó falat szeretnénk lebontani. Szociális jellegű tevékenységünk a hátrányos helyzetű emberek öngondoskodásának fejlődését célozza, valamint segítséget nyújtunk a telepi viszonyok között élő Testvéreink élhetőbb környezetének kialakításában.
A SZIRom Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 2006-ban jött létre azzal a céllal, hogy felépítsen és létrehozzon egy integrációs, hagyományőrző, foglalkoztató közösségi központot, ahol mintaprojekt működtetésével, a foglalkoztatás segítségével tartós hatást érjünk el, megváltoztassuk, illetve hatást gyakoroljunk a szociokulturális környezetre, ahonnan célcsoportunk származik. Mindemellett a tartós foglalkoztatás beindításával, életükre, életvitelükre is tartós hatást gyakoroljunk. 2008-ban Vámospércsen felépítettük ifjúsági szálláshelyünket, ahol jelenleg 14 fő fiatal kulturált elszállásolására van lehetőségünk.
A Mivilágunk Alapítvány bemutatkozása: A MiVilágunk Alapítványt - amely 2011 februárjában került bejegyzésre – azért hoztuk létre, hogy az elmúlt húsz évben e területen megszerzett tudásunkkal és tapasztalatainkkal részt vegyünk az autizmussal élő gyermekek ellátásában és családjaik segítésében. Működési helyünk Óbudán, az Új Udvar Üzletházban található. Fontos számunkra, hogy a hozzánk forduló családokat szakszerű tanácsokkal segítsük a harmonikus életvezetés kialakításában, ezért számukra rendszeresen szülői értekezleteket, szülőklubot és képzéseket szervezünk.
A Csemete Alapítvány bemutatkozása: A Csemete Alapítvány egy független szervezet, melyet 2009-ben hoztunk létre azzal a céllal, hogy a Sztehló Gábor szociális otthonokban élő kis és halmozottan sérült gyermekek és fiatal felnőttek életminőségén javítsunk. Megvalósítható izgalmas, stimuláló élmények segítik az otthonok lakóinak fejlődését, növekedését és azt, hogy a társadalomba beilleszkedő felnőttekké válhassanak. Ugyanakkor környezetünkben másokat is igyekszünk inspirálni, hogy minél többen segítsék a jótékony munkát, fókuszálva elsősorban a súlyos fogyatékkal élő gyermekek és fiatal felnőttek társadalomba történő integrálódásának elősegítésére.
A Bagázs Közhasznú Egyesület bemutatkozása: A Bagázs Közhasznú Egyesület 2011 óta azon dolgozik, hogy olyan társadalomban éljünk, ahol a romák is elérhetik céljaikat. Ennek eléréséhez érzékenyítjük a többségi társadalmat, hogy csökkenjenek meglévő előítéleteik és fejlesztjük a kisebbséghez tartozókat, hogy képesek legyenek tenni céljaik megvalósításáért. Jelenleg a Budapesttől 40 km-re található Bag nagyközség 400 fős romatelepén dolgozunk egy olyan modellprogram kialakításán és terjesztésén, amely mellérendelt viszonyon alapul, és országszerte segítheti a szegregációval küzdő közösségeket.
Háttér Társaság a Melegekért: Egyesületünk az egyesülési jog alapján létrejött közhasznú, országos működési körű társadalmi szervezetként 1995. február 10-én alakult. Egyesületünk komoly szerepet vállal a hazai leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és interszexuális (továbbiakban: LMBTQI) mozgalom ügyeiben. Tevékenységünk középpontjában az LMBTQI embereket segítő szolgáltatások működtetése áll. Állandó programjaink mellett foglalkozunk kulturális és közösségi események szervezésével, érdekérvényesítéssel, kutatásokkal, képzésekkel és kiadványok megjelentetésével.
A Szent Márton Caritas Alapítvány bemutatkozása: A Szent Márton Caritas Alapítvány 2000 tavaszán alakult meg azzal az elhatározással, hogy az Alsószentmártonban évek óta sikeresen működő sokrétű szociális, karitatív és közösségfejlesztő tevékenységeknek intézményi hátteret biztosítson, valamint sikeresen működő programjait – kibővítve és továbbfejlesztve – kiterjessze Dél-Baranya más halmozottan hátrányos helyzetű, főként cigányok által lakott településeire. Szervezetünk felekezeti hovatartozástól és politikai meggyőződéstől függetlenül segíti a rászorulókat.
A Romaversitas Alapítvány bemutatkozása: Mi a Romaversitas? A felsőoktatásban tanuló roma fiatalok képzési és ösztöndíjprogramja. Közösség, amelyben egyetemista roma fiatalok megoszthatják egymással azokat az élményeket és tapasztalatokat, amelyeket származásuk miatt élnek át; amelyben mindenki maga keresheti meg a helyét; ahol barátságok szövődnek; amelyben a fiatalok segítséget kapnak és adnak egymásnak, hogy az identitással kapcsolatos bonyolult kérdésekre mindenki egyéni válaszokat adhasson.
A Karaván Művészeti Alapítvány bemutatkozása: A Karaván Művészeti Alapítvány 2000-ben alakult Budapesten azzal a céllal, hogy tandíjmentes színészképző stúdiót működtessen elsősorban tehetséges roma és minden olyan gyermek, fiatal számára, akiknek egy fizetős színitanoda költségei túl megterhelőek lennének. Az alapítvány célja, hogy elősegítse e fiatalok esélyeinek javítását és társadalmi mobilizációját. Az eltelt tizenegy év során folyamatosan fejlődtünk: a színészképző stúdió működése mellett létrejött gyermek- és ifjúsági színtársulatunk, majd 2009-ben nemzetiségi és etnikai kisebbségi színház V. kategóriás besorolást kaptunk.
Az Árvácska Alapítvány bemutatkozása: Az Árvácska Alapítványt Sopronban, 1994. január 20-án Oltárczi Ferenc, az egykori József Attila Gyermekvédelmi Központ iskolájának vezetője, a gyermekotthonban folyó oktatás-nevelés színvonalának emelése érdekében hozta létre. Az alapítvány célja a Győr-Moson-Sopron Megyei Gyermekvédelmi Központban tartós és átmeneti nevelésben részesülő gyermekek tanulmányaihoz való hozzájárulás és a tanulók szabadidős és sport tevékenységei feltételeinek javítása.
A Szent László Szolgálat Alapítvány bemutatkozása: Alapítónk még 2009 tavaszán ismerte fel egy új szolgálat létrejöttének szükségességét, és készséggel csatlakoztak, illetve vállaltak szerepet a munkában több évtizedes karitatív vezetői tapasztalattal is rendelkező szakemberek – köztük mérnökök, orvosok, jogászok, tanárok, közgazdászok, és gyógyszerészek. A Szent László Szolgálat Alapítvány célja a hátrányos helyzetűek, gyermekek, idősek, bajba jutott és más rászoruló emberek eseti és rendszeres támogatása elsősorban, de nem kizárólag adományokkal.
A Mosolygós Gyermekekért Alapítvány bemutatkozása: Azzal a céllal hoztuk létre, hogy segítsük a Tatabányán és a város környékén, valamint a Közép-dunántúli Régióban élő gyermekeket, fiatalokat valamint családjaikat. Céljaink megvalósításának érdekében olyan programokat szervezünk, amelyek fejlesztik a gyermekek és fiatalkorúak testi, lelki, szellemi képességeit, egyéni és közösségi aktivitásra ösztönzi őket. Az Alapítvány kuratóriumának tagjai szociális és humán szférában dolgozó, magasan kvalifikált szakemberek, akik önkéntes munkájukkal is hozzájárulnak a programok sikeréhez.
A Lions Klub Pestszentlőrinc Egyesület bemutatkozása: Magyarországon az 1980-as évek vége felé jelent meg a jószolgálati mozgalom. Hazánkban a Lion’s szervezetnek jelenleg 60 klubban több mint 1500 tagja van. Az 1999-ben szerveződött Budapest-Pestszentlőrinc Lion’s Klub megalakulása óta – adományok gyűjtésével, jótékony célú rendezvények szervezésével – a XVIII. kerület Speciális Oktató és Fejlesztő Intézet értelmi fogyatékos tanulók életminőségének javítása érdekében végzi tevékenységét.
A Második Esély Érdekvédelmi Egyesület bemutatkozása: Eddigi tevékenységünket főként felvilágosító munka jellemezte, melynek célcsoportja a szociálisan hátrányos helyzetű gyermekes családok ellehetetlenítésének próbált gátat szabni. Idejét látjuk, hogy ne csak információval lássuk el Őket, hanem próbáljunk kézzel fogható anyagi segítséget is adni az arra rászorulóknak. Anyagi támogatás formáját a lakhatás feltételeinek biztosításában látjuk. Cél a gyerekek veszélyeztetettségének a megszüntetése, a családok megerősítése.
Az Önzetlenül Másokért Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk célja a rászorulóknak oktatási, egészségügyi és szociális támogatás nyújtása, továbbá pénzbeli és dologi adományok gyűjtése raktározása és a rászorulókhoz való eljuttatása. Céljaink megvalósítása érdekében, önkénteseink végzik adománygyűjtő tevékenységüket! Alapítványunk tevékenységének egyik fő területe az adomány gyűjtés és ezek szétosztása. Önkénteseink, alapvető élelmiszerek, ruha és egyéb használati tárgyak, játékok begyűjtésével és a rászorulók közti szétosztásával foglalkozik.
A Hajlék Nélküliek Jövőjéért Alapítvány 10 nagyvállalat támogatásával jött létre 2005-ben. Az elmúlt 7 évben az alapításkor megfogalmazott küldetésünk szellemében dolgoztunk, és jelentős eredményeket értünk el. Sorsfordító Programunk hajléktalan családokat támogat, hogy nehéz sorsuk megváltoztatásában segítséget nyújtson. A hajléktalan családok az ellátó szociális szervezetek ajánlásával jelentkeztek Családtámogató Programunkba. Az ellátó intézmények akkor is vállalják a család gondozását, amikor a hajléktalanszállóról kikerülnek.
Az Életút Oroszlányi Segítők Egyesülete 2003.február 12-én jött létre azzal a céllal , hogy felkutassa a városban élő hátrányos helyzetű, veszélyeztetett gyermekeket és családokat valamint számukra programok, szolgáltatások szervezésével segítséget nyújtson a hátrányos helyzete előidéző okok megszüntetésében, kezelésében. Az egyesületet alapító tagjai a szociális szakma szakemberei voltak. A szervezet vezető tisztségviselői és tagjai egyaránt térítésmentesen végzik az egyesületi munkájukat. A tagság több, mint 80%-a képzett szociális szakember, segítő.
Az Aranyeső Alapítvány célja a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok, nehéz helyzetű közösségek, az elesettek támogatása. Az oktatás-nevelés által az ember emberhez és természethez való viszonyának javítása. Az alapítvány a legfontosabb feladatának a mentális, pszichés és testi egészség birtokában lévő, önmaga értékeit megbecsülő emberi közösség kialakulásának elősegítését tekinti. A cél, hogy Székesfehérvár lakosai mentális, pszichés és testi egészség birtokában lévő, önmaga értékeit megbecsülő emberi közösséget alkossanak.
A Gyengénlátó Gyermekekért Alapítvány bemutatkozása: Azért jött létre 1992-ben az Alapítványunk, hogy megkönnyítse a látássérült gyermekek társadalmi beilleszkedését, valamint, hogy elősegítse esélyegyenlőségük megvalósulását. Célunk az életre nevelés és sok látássérült gyermek arcára mosolyt csalni! Látni és láttatni! A gyengénlátó gyermekek külső és belső látásának javulása, életérzésének kedvező alakulása csak a szűkebb és tágabb környezetének segítő együttműködése révén következhet be.
Az Emberke Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 2009.02.21-én alakult Pétfürdő-i székhellyel. Alapító tagjaink között dajka, élménypedagógus, fejlesztő pedagógus, főállású édesanya, ifjúsági felügyelő, könyvelő, kreatív hobbi-művész, minőségellenőr, nevelőszülő, orvos, óvónő, rendőr, szobrászművész is megtalálható. Alakulásunk célja, hogy minden rászoruló gyermeknek, fiatalnak segítő kezet nyújtsunk, számukra értékes, tartalmas, kapcsolatépítő, oktató-fejlesztő, és szabadidős programot szervezzünk.
Az Élő Reménység Alapítvány bemutatkozása: 1988 karácsony estéjét olyan fiatalokkal töltöttük együtt, akiket az ünnep ellenére az utcán, aluljárókban találtunk. Gyorsan kirajzolódott a kép: börtönmúlt, alkoholprobléma, intézeti neveltetés. Sok fiatal reménység, cél nélkül.
Az Afrikáért Alapítvány bemutatkozása: Az Afrikáért Alapítvány célja Afrikában oktatási, szociális és egészségügyi téren, Magyarországon tolerancia-és ismeretterjesztő előadások, kulturális programok formájában fejlesztési, segélyezési, társadalomformáló tevékenység végzése.
ADÓ EGYSZÁZALÉK témában minden - az oldalon! ADÓ 1% linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Az szja 1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adója 1%-ának nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célbajuttatással is sokat segíthetsz! Az 1%-ról való rendelkezéskor az adószám pontos megadása fontos! Adóbevalláskor az szja 1+1 felajánlása fontos.
Adó 1 százalék felajánlás révén segíts Te is!