2024.03.28. - Gedeon, Johanna
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Szülők Fóruma Egyesület

A Szülők Fóruma Egyesület bemutatkozása: A Szülők Fóruma Egyesület 1991-ben jött létre Százhalombattán, a gyermekek érdekvédelmének céljából. A kezdetben néhány családot ellátó szervezet ma évi 250 gyermeket és 10-15 fogyatékos, vagy balesetet szenvedett felnőttet lát el. Az Egyesület jelenlegi célja az egészségkárosodott és eltérő fejlődési ütemű gyermekek komplex helyreállítása, egészséges környezetbe való integrálása. Kiemelt feladata a születés körül károsodott, koraszülött, extrém kis súllyal született és genetikai károsodást szenvedett csecsemők és kisgyermekek korai fejlesztése, ép társaik közé integrálása.

Para-fitt Sportegyesület

A Para-fitt Sportegyesület bemutatkozása: Egyesületünket 2001 decemberében azzal a céllal alapítottuk, hogy a társadalom perifériáján élő értelmi és halmozottan sérült gyerekek, fiatalok lelki és testi rehabilitációjához lehetőséget nyújtsunk. Ehhez az egyik legjobb módszernek az úszást, a hidroterápiát és a játékos vízi sportokat találtuk. Tanítványaink között mindenféle fogyatékossági szindrómával rendelkező gyermek és fiatal van: autisták, Down-, Williams szindrómások, mozgássérült, daganatos beteg, baleseti agysérült,ICP-s (központi idegrendszeri sérülés), hallás és halmozottan sérültek.

Horizont Rehabilitációs Közhasznú Alapítvány

A Horizont Rehabilitációs Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: A Horizont Rehabilitációs Közhasznú Alapítvány 2008-ban jött létre, legfőbb célja a sérült, beteg emberek segítése. Ennek érdekében a Horizont tevékenysége szerteágazó: hétköznapi emberekkel, valamint cégekkel, szervezetekkel is foglalkozik, számukra a szükségeiknek, igényeiknek megfelelően támaszt, segítséget és széles körű szolgáltatásokat nyújt. Az alapítvány és képzett szakemberei rehabilitációs gyógytornával segítik mindazokat, akiknek életminőségük javítása érdekében erre szükségük van.

Újjáéledés Alapítvány - Rehabilitáció, rákbetegek támogatása

Az Újjáéledés Alapítvány bemutatkozása: Mosonmagyaróvár és környéke rákbetegeinek támogatása, rehabilitációja céljából 1991-ben Újjáéledés névvel közhasznú alapítványt hozott létre Böck János és dr. Bródy Edit. Sok-sok ember segítségével s egy évtized munkájával sikerült létrehozni a Rákbeteg Támaszadó Központot. Itt kapott továbbá helyet az alapítvány iroda- és klubhelyisége, valamint a Napsugár Rákbeteg Klub is. Böck János lelkipásztor és dr. Bródy Edit orvos hivatásukból fakadóan egyaránt találkoztak olyan daganatos betegekkel és hozzátartozóikkal, akiknek egy gyökeresen új élethelyzettel kellett szembesülniük.

Nyújtsd Segítő Kezed Alapítvány

Alapítványunkat 1991-ben hozták létre a Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi, Rehabilitációs és Módszertani Központ Szociális intézményegységének /jogelőd: Békés Megye Fogyatékosok Ápoló-Gondozó Otthona/ dolgozói az intézményben lakó sérült gyermekek és fiatalok életminőségének javítása céljából. Szervezetünk segíti az itt élő értelmi-, mozgás- és halmozottan sérült gyermekek és fiatalok habilitációját- rehabilitációját. Alapvető feladataink közé tartoznak továbbá a kirándulások, üdültetések szervezése, az intézeti életen kívüli élet megismertetésének támogatása.

Dévény Módszer a Mozgássérültekért Alapítvány

A Dévény Módszer a Mozgássérültekért Alapítvány bemutatkozása: A Dévény Módszer a Mozgássérültekért Alapítvány 1996-ban jött létre Hódmezővásárhelyen. Céljaink: A Dévény Speciális manuális technika-Gimnasztika Módszer (röviden DSGM) megismertetése, népszerűsítése, nemcsak szakmai körökben. Az érintettek DSGM kezelésének megszervezése. Mozgássérült egyének (elsősorban gyermekek) anyagi támogatása pályázati úton. Tájékoztató előadások, ismeretterjesztő programok, továbbképzések szervezése, kiadványok szerkesztése.

Mozgássérültek Viktória Alapítványa

A Mozgássérültek Viktória Alapítványának bemutatkozása: Az Alapítvány célja: a mozgássérültek székesfehérvári Viktória Rehabilitációs Központja fejlesztési, beruházási munkáinak a biztosítása, eszközbeszerzések, a központ működésének segítése, és mindezekhez a pénzügyi fedezet előteremtése. Szeretnénk teljesen befejezni az otthonrészleg tetőterét, ahol 2010 őszére még 6 új lakrészt alakítottunk ki. Ezeket a helyiségeket, - hogy használni lehessen - , még be kell rendezni, kapaszkodókkal stb felszerelni.

A Tunyogi Erzsébet Gyógyító Játszóház Alapítvány a Halmozottan Sérült Gyermekekért

A Tunyogi Erzsébet Gyógyító Játszóház Alapítvány a Halmozottan Sérült Gyermekekért bemutatkozása: Az Alapítvány célja: Az Alapítvány tartós, közérdekű célja a központi idegrendszeri és/ vagy genetikai károsodott, valamint halmozottan sérült csecsemők és gyermekek egy hónapos korától történő fejlesztése, oktatása, nevelése Tunyogi-féle játékterápiával, továbbá a tanköteles halmozottan sérült gyermekeknek a tankötelezettség végéig történő fejlesztése, oktatása, nevelése szintén Tunyogi-féle terápiával.

Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

A Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány 1990-ben alakult, 1998-tól közhasznú szervezetként működik. Feladatait a prevenció és a rehabilitáció területén látja el, mely feladatokat egymáshoz szorosan kapcsolódva végzi. Célkitűzése egy olyan segítő munka végzése, amely - a vele szorosan együttműködő - szociális, egészségügyi, nevelési, oktatási intézmények munkájának kiegészítőjeként, hiánypótló tevékenységként jelenik meg a térség rászorultjai számára.

Egyensúlyunkért Alapítvány

Az Egyensúlyunkért Alapítvány bemutatkozása: Az Egyensúlyunkért Alapítványt 1994. október 31-én alapította a Fejér Megyei Szent György Kórház, a Pszichiátriai Gondozó dolgozóinak kezdeményezésére. A kezdeti időszakban folytatott primer prevenciós tevékenység mellett 1998-tól alapítványi munkánkban egyre inkább előtérbe kerültek azok a közösségi pszichiátriai rehabilitációs törekvések, amelyek pszichoszociális készségek tanítása, fejlesztése segítségével a pszichiátriai betegségben szenvedő embereket saját közösségükben igyekeznek rehabilitálni.

Gyöngysor Alapítvány

A Gyöngysor Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány célja: lehetőséget nyújtani a pszichiátriai problémában érintetteknek, elsősorban depressziós és pánik betegeknek, akik kilátástalannak érzik helyzetüket, de önmaguk erejéből, illetőleg segítség nélkül nem tudnak megoldást találni krízishelyzetük javítására: a kórházi ellátást követően elősegíti az életbe való beilleszkedésüket. Egyéni és csoportos, asszertív tréning indításával elősegíti a személyes és társadalmi konfliktusok kezelését és megoldását, életviteli támogatását, a jó életminőség elérését.

Egészségért Úszó Klub

Az Egészségért Úszó Klub bemutatkozása: Társadalmi szerveződésű, civil klubunk egészségmegőrzéssel, a szív és keringési szervek, valamint a csont és izomrendszer megbetegedéseiben szenvedők rehabilitációjával foglalkozó és a tagok önkéntes társulásán alapuló politikamentes szervezet, amely az Alapszabályában rögzítettek szerint működik. Aktív sportolót tagjai sorába nem vesz fel, s nem is foglalkoztat. Célunk időszakos egészségügyi és orvosi ellenőrzés mellett rendszeres úszás útján elősegíteni tagjaink egészségének megőrzését és/vagy a lehető legteljesebb gyógyulást.

Nyim-i Lovas-és Kutyás Terápiás Közhasznú Egyesület

A Nyim-i Lovas-és Kutyás Terápiás Közhasznú Egyesület bemutatkozása: A Nyim-i Lovas-és Kutyás Terápiás Közhasznú Egyesület 2012 nyarán kezdte meg Budaörsi Fióktelepén - az egyesülethez csatlakozók részére - a különféle kutyás képzések, kutyasportok oktatását. Azóta több mint félszáz egyesületi tag és kedvence csatlakozott hozzánk és folyamatosan vesz részt az általunk indított tanfolyamokon. A fióktelepen megvalósuló tevékenység az egyesület alábbi céljaival áll összhangban: - Kutya-gyerek programok szervezése.

Benevita Alapítvány

A Benevita Alapítványt súlyos mozgásszervi problémákkal küzdő emberek 1997 novemberében hozták létre, akik jól tudják, hogy a betegnek hosszas sorbanállás után nemcsak néhány perces vizsgálatra, sebtében felírt gyógyszerre, esetleg táppénzre van szüksége. Az alapítvány ennél sokkal többet szeretne nyújtani a hozzá fordulóknak: tájékoztatja őket betegségük természetéről, a kezelési lehetőségekről és a gyógyulást elősegítő terápiákról. Az embernek a betegség azonosításának pillanatától gyakran változtatnia kell szokásain, életmódján.

Magyar Lovasterápia Szövetség

A Magyar Lovasterápia Szövetség bemutatkozása: A Magyar Lovasterápia Szövetség Alapítvány 1997-ben alakult. Szövetségünk célja a lovasterápiával, mint komplex egészségügyi és pedagógiai célú prevencióval, habilitációval, és rehabilitációval foglalkozó intézmények és személyek országos szintű összefogása, érdekeinek védelme. Céljaink: a lovasterápiával foglalkozó szakemberek képzése, továbbképzése; normák, szabályok kidolgozása, nemzetközi standardok meghonosítása; nemzetközi kapcsolatok kialakítása.

Bliss Alapítvány

A Bliss Alapítványnál olyan gyermekeken és fiatalokon segítünk immár 25 éve, akiknél betegség vagy baleset következtében súlyos mozgássérülés és beszédzavar alakult ki. Aki nem tud beszélni, annak a szokásostól eltérő utakat kell választania gondolatai, érzései kifejezésére. A Bliss Alapítvány 1987-ben alakult közérdekű kötelezettségvállalásként, cégek és magánszemélyek adományaiból. E humanitárius, non-profit, civil szervezet működését a mai napig elsősorban pályázatok, minimális normatíva és nagylelkű adományok biztosítják.

Mozgássérült Emberek Önálló Élet Egyesülete

A Mozgássérült Emberek Önálló Élet Egyesületének bemutatkozása: Az Egyesület jelenleg több mint negyven, főleg kerekesszékes tagot számlál, de nem törekszünk tömegszervezetté válni, olyan embereket várunk soraink közé, akik értik és magukénak vallják az eszmét, és hajlandók társadalmi munkában aktívan tevékenykedni társaik érdekében. Tagjaink jelentős része dolgozik, nagy részük kinn él önálló lakásban, vagy csoportos lakásotthonban, másik részük a Marczibányi téri Mozgássérültek Állami Intézetében próbál önálló életet élni.

Buda-környéki Látássérültek Közhasznú Egyesülete

A Buda-környéki Látássérültek Közhasznú Egyesületének bemutatkozása: Jövőképünk szerint a minket körülvevő világban a fogyatékosság az emberi lét jelentősége mögé szoruló tényezőként szerepel. A fogyatékossággal élők segítése nem a sajnálat, hanem a közös társadalmi felelősség elmélyültségének eredménye, mely egyre természetesebbé válik a társadalmi interakciók során. Az egyesület 2005-ben alakult a Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Regionáli Egyesületének társszervezetként Budaörsön, kistérségi vonzáskörzettel.

Nyúlcipő Konduktív Alapítvány

A Nyúlcipő Konduktív Alapítvány bemutatkozása: A Nyúlcipő Alapítvány 2 hónapos és 18 év közötti gyerekek mozgásos, komplex fejlesztését, illetve felnőtt, sérült emberek (baleset, Stroke utáni rehabilitáció, Sclerosis Multiplex, Parkinson) állapotjavítását tűzte ki céljául. Egy sérült vagy problémás gyerek nagyon sok gondot és aggódást okoz a szülőknek. Tele vannak kételyekkel, bizonytalanok abban, hogy kihez forduljanak, ki a megfelelő szakember, aki nemcsak a gyerek problémáját ismeri fel, de a mindennapi élethez szükséges tanácsokkal is el tudja őket látni.

Fejér Megyei Sclerosis Multiplexesek Egyesülete

A Fejér Megyei Sclerosis Multiplexesek Egyesületének bemutatkozása: A Fejér megyében élő SM betegek életminőségének javítása, meggyengült kapcsolataik erősítése szűkebb és tágabb környezetükben. Az egészséges társadalom megismertetése a betegség főbb jellemzőivel a szükséges segítség megszerzése érdekében.

Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesülete

A Hallássérültek Rehabilitációjáért Küzdők Egyesületének bemutatkozása: A „Segíts másoknak, akkor más is segít rajtad”- jól ismert mondás jegyében az Egyesület tagsága segítséget kíván nyújtani a hallássérült (siket és nagyothalló) sorstársaknak, hogy saját kezükbe vehessék sorsuknak irányítását.

Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Magyarországi Társasága

A Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Magyarországi Társaságának bemutatkozása: Társaságunk a rehabilitáció bármely területével foglalkozó tagok önkéntes társulásán alapuló, a tudományos területen a szakmai-tudományos munkát koordináló, hazai és nemzetközi egészségügyi kapcsolatok fejlesztését elősegítő szervezet.

Felállhatok Alapítvány

A Felállhatok Alapítvány bemutatkozása: Az orvostudomány nap mint nap fejlődik és egyre több bízató hír érkezik a nagyvilágból, hogy küszöbön áll az áttörés. A FELÁLLHATOK ALAPÍTVÁNY, azért jött létre, hogy a gerincsérültek ismét reménykedhessenek, hogy újra teljes életet tudjanak élni.

Agykárosodott Csecsemők Gyógykezelése-Neurohabilitáció

Az Agykárosodott Csecsemők Gyógykezelése-Neurohabilitáció bemutatkozása: A Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet Fejlődésneurológiai Osztálya 1991-ben hozta létre Az „Agykárosodott csecsemők gyógykezelése - neurohabilitáció" közhasznú alapítványt, mely 2001. óta kiemelten közhasznú alapítványként működik.

Szempont Alapítvány

A Szempont Alapítvány működése: A Szempont Alapítványt 1992-ben gyógypedagógusok, pszichológusok, szociális munkások és gondozók hozták létre, akik - Magyarországon egyedüliként - a felnőtt korukban látássérültté vált emberek elemi rehabilitációját végezték.

bohócdoktor vizit szja 1%
ADÓ EGYSZÁZALÉK témában minden - az oldalon! ADÓ 1% linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Az szja 1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adója 1%-ának nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célbajuttatással is sokat segíthetsz! Az 1%-ról való rendelkezéskor az adószám pontos megadása fontos! Adóbevalláskor az szja 1+1 felajánlása fontos.
Adó 1 százalék felajánlás révén segíts Te is!
további hírek